Wysokiej jakości sok wytwarzany jest ze zdrowych i dojrzałych owoców z mojej plantacji która posiada certyfikat ekologiczny. Jest to w 100% sok naturalny, uzyskany przez wytłoczenie miazgi, naturalnie mętny bez żadnych dodatków (w tym chemicznych) i konserwantów.
Wyciskany jest metodą tłoczenia 'na zimno' i utrwalany termicznie poprzez proces łagodnej pasteryzacji zaledwie 80 stopniach C. Dzięki temu zachowuje naturalny smak oraz cenne substancje odżywcze, zawarte w świeżych owocach. Zatrzymuje niemal wszystkie witaminy i wartości odżywcze świeżego owocu pigwowca. Posiada cukry wyłącznie naturalnie występujące w owocach.
Owoce pigwowca wykorzystuje się w tradycyjnej medycynie chińskiej od tysięcy lat. Są one prawdziwym bogactwem dobroczynnych składników dla naszego organizmu. Znajdziemy w nich witaminy B1, B2, PP, prowitaminę A oraz nawet siedem razy więcej witaminy C niż w cytrynie. W ogromnych ilościach występują w nich pektyny (nawet 10g/100g suchych owoców) i błonnik. Poza tym takie pierwiastki jak: potas, fosfor, żelazo, molibden, magnez, wapń, cynk, oraz kwasy: jabłkowy, chinowy i bursztynowy.
Owoce pigwowca są prawdziwym bogactwem antyoksydantów.
Pijąc sok z pigwowca możemy cieszyć się jego właściwościami:
- antywirusowymi (powoduje zwiększenie produkcji interferonu),
- antynowotworowymi (witamina C oraz fenole niszczą wolne rodniki),
- przeciwmiażdżycowymi (obniża poziom złego cholesterolu),
- reguluje pracę wątroby,
- reguluje ciśnienie krwi (dzięki zawartości potasu),
- przeciwdziała cukrzycy (badania wykazały działanie hipoglikemiczne oraz wpływ na metabolizm tłuszczów),
- nie bez znaczenia są również walory smakowe przetworów z pigwowca. Zachwycają one niezwykłym wręcz aromatem i są bardzo smaczne.
Sok z pigwowca z powodzeniem zastępuje cytrynę. Taki sok można połączyć z cukrem i zapasteryzować, aby uzyskać bazę dla aromatycznej 'lemoniady', idealnej na upalne letnie dni. Można z niego zrobić również przepyszną, rozgrzewającą zimą nalewkę. I to bez mozolnego krojenia twardych owoców pigwowca...
SOK Z PIGWOWCA
3l soku z pigwowca
2 1/4 kg cukru (ilość może być większa lub mniejsza w zależności od preferencji smakowych)
Sok z worka należy przelać do dużego garnka, wsypać cukier i podgrzewać do temp. około 80 stopni C. (w razie mocniejszego zagrzania soku nie należy się bardzo martwić, gdyż badania wykazały, że wyższa temperatura nie daje w przypadku pigwowca dużych strat w witaminie C). Tak przygotowany sok rozlewamy gorący do czystych, wyparzonych słoików lub szklanych butelek, które ustawiamy do góry dnem, aż wystygną.
LEMONIADA Z PIGWOWCA
Słodzony sok z pigwowca może być dodawany np. do herbaty (zastępuje jednocześnie cukier i cytrynę), ale można z niego zrobić również bardzo aromatyczną i orzeźwiającą lemoniadę na upalne dni. Wystarczy rozcieńczyć go z wodą, dodać kostki lodu, pokrojone owoce, listki mięty, a uzyskamy pyszny napój. Idealnie sprawdzi się na letnich przyjęciach. Jeśli z kolei rozcięczymy sok z gorącą wodą otrzymamy napój rozgrzewająco - wzmacniający, polecany po zimowych spacerach.
NALEWKA Z PIGWOWCA
1l soku z pigwowca
3/4 kg cukru (ilość może być większa lub mniejsza w zależności od preferencji smakowych)
1 3/4l spirytusu (lub mocnej wódki)
Cukier należy rozpuścić w soku i dodać alkohol. Całość przelać do butelek i odstawić w ciemne, chłodne miejsce. Po kilku tygodniach przefiltrować. Pigwówka jest już dobra po około 3 miesiącach, ale warto jest poczekać 2-3 lata, aby w pełni ją docenić. Z czasem uzyskuje bursztynową barwę, gęstnieje i nabiera wyjątkowego smaku. Jest to jedna z najlepszych nalewek jakie istnieją. Słodko-kwaśna, aromatyczna, po prostu pyszna ;)
Smak nalewki można modyfikować różnymi dodatkami. Polecamy:
- startą skórkę pomarańczy,
- kawałek kory cynamonowej lub szczyptę cynamonu,
- szczyptę sproszkowanych goździków,
- 2-3 migdały (najlepiej gorzkie),
- kieliszek rumu,
- miętę,
- owoce żurawiny,
- owoce dzikiej róży
- miód zamiast cukru.
Smacznego :)
Soki sprzedajemy w opakowaniach typu Bag in Box w objętości 3l i 4l. Zachowuje trwałość przez 12 miesięcy od daty produkcji oraz świeżość 30 dni od otwarcia.
Zachęcamy do zapoznania się z profesjonalnym opracowaniem dotyczącym owoców pigwowca (źródło):
http://www.postepyfitoterapii.pl/wp-content/uploads/2015/02/pf_2014_239-246.pdf
GALERIA ZDJĘĆ
oferowany sok 3l w opakowaniu bag in box. Tłoczony jest z owoców z certyfikatem ekologicznym